-
« Попередження вилучення дітей із сімейного середовища шляхом впровадження механізму гейткіпінгу
Період реалізації: 2007-2011 рр.
Мета проекту:
Зменшити на 30% кількість дітей, які перебувають в інтернатних закладах Київської області, шляхом запровадження механізму гейткіпінгу та розвитку ефективних моделей сімейно-орієнтованих послуг для сімей та дітей на рівні громади.
Цільові групи проекту:
- діти, позбавлені батьківського піклування (3990 станом на 01.01.2008);
- діти, які перебувають під загрозою вилучення з сімейного середовища (846 дітей станом на 01.01.2008);
- діти, які перебувають в інтернатних закладах (1021 дитина віком від 3-х років та 104 дитини віком до 3-х років);
- сім'ї, що опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку центрів соціальних служб (5024 сімей в яких 9895 дітей);
Цілі проекту очікувані результати:
1. Забезпечити пріоритетність підтримки сімей з дітьми та зменшити можливість влаштування дітей в інтернатні заклади через вдосконалення та зміну законодавчої бази та підготовку необхідних нормативно-правових документів.
Очікувані результати:
1.1.Розроблено стратегію запровадження механізму гейткіпінгута рекомендації щодо її застосування подано до компетентних органів.
1.2.Проведено аналіз законодавства щодо пріоритетності підтримки сімей з дітьми та розроблено необхідні зміни.
1.3.Розроблені та прийняті законодавчі акти на місцевому рівні, що забезпечать попередження влаштування дітей в інтернатні заклади без надання доступних послуг на рівні громади.
2. Зменшити ризик вилучення дітей із сімейного оточення шляхом розбудови ефективних моделей сімейно-орієнтованих послуг для сімей та дітей на рівні громади.
Очікувані результати:
2.1.Інтегровані соціальні послуги створено у 10 районах Київської області.
2.2.Розроблено та прийнято рекомендації щодо стандартів надання соціальних послуг вразливим сім'ям з дітьми.
2.3.Розроблено та відпрацьовано модель термінового та коротко-термінового влаштування дітей у пілотних територіях.
2.4.Підготовлено та надано методичну підтримку соціальним працівникам з 10 районів Київської області.
2.5.Інформація про нові послуги та процес реалізації проекту регулярно поширюється в Київській області та по Україні.
3. Запровадити інновації у практику соціальної роботи з родинами та дітьми через тренінги та підвищення кваліфікації працівників відповідних державних органів.
Очікувані результати:
3.1.Облаштовано Тренінговий центр, де відбуваються навчання працівників соціальної сфери.
3.2.Підготовлено та видано методологічні матеріали для тренінгів та навчальні програми для Університетів.
3.3.Мінімум 120 менеджерів, соціальних працівників та керівників інших соціальних установ пройшли навчання та підвищили якість надання соціальних послуг.
4. Вдосконалити взаємодію та процес прийняття рішень щодо забезпечення прав дітей шляхом підвищення потенціалу керівників вищої ланки органів державної влади на національному та місцевому рівнях.
Очікувані результати:
4.1.Розроблено навчальну програму та тренінгові модулі з питань міжвідомчої взаємодії та міждисциплінарного підходу та організовано тренінги для представників місцевої влади Київської області.
4.2.Створено Міжвідомчу групу з питань захисту прав дітей, позбавлених батьківської опіки на національному рівні.
4.3.Механізм гейткіпінгу та модель міжвідомчої співпраці презентовано для представників служб у справах дітей та центрів соціальних служб з 10 областей України.
5. Забезпечити ефективне планування, моніторинг та оцінку надання соціальних послуг вразливим сім'ям з дітьми, що відповідатимуть їх потребам, шляхом вдосконалення інформаційних систем - збору та обробки даних на місцевому, обласному та національному рівнях.
Очікувані результати:
5.1.Розроблено та протестовано систему моніторингу перебування дітей під державною опікою, а також ситуацій з вразливими сім'ями з дітьми.
5.2.Працівники служби у справах дітей підготовлені та навчені використання системи збору та моніторингу даних.
5.3.Розроблено пропозиції щодо необхідних змін системи збору статистичної інформації на національному рівні та подано Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту.
Виконавці проекту:
Основним виконавцем проекту є Представництво благодійної організації «Кожній дитині» в Україні у співпраці з Інститутом гуманітарних послуг, США (Institute for Human Services).
Проект реалізовуватиметься у партнерстві з державними органами влади - Київською обласною державною адміністрацією та Державною соціальною службою для сім'ї, дітей та молоді.
На національному рівні проект підтримується Комітетом з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України, Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту
Бюджет проекту:
Загальний бюджет проекту - 244 550 доларів США.
- Проект у фокусіНормативно-правові документиFacebook
Twitter