- Створення служби соціалізації та адаптації дітей, що виходять з інтернатних закладів
- ЄС - Розвиток інтегрованих соціальних служб для вразливих сімей і дітей (2005-2007)
- Створення Чернігівського обласного соціального центру матері і дитини “Батьки й дитина разом”
- Створення соціальних служб підтримки сім’ї у сільській місцевості
- Сприяння розвитку можливостей місцевих недержавних організацій (НДО) у наданні спрямованої соціальної підтримки сім’ям з дітьми, які перебувають в кризі”, м. Київ, Львів, Севастополь
- Створення спеціалізованих соціальних служб супроводу сімейних форм опіки
- Соціальна підтримка матері і дитини в умовах кризи
- Кризовий центр соціальної підтримки сім'ї "Турбота"
- Комплексна допомога дітям та родинам у Львівській області
- Здійснення альтернативних форм опіки на базі Львівської школи-інтерната №2
-
« Сприяння розвитку можливостей місцевих недержавних організацій (НДО) у наданні спрямованої соціальної підтримки сім’ям з дітьми, які перебувають в кризі”, м. Київ, Львів, Севастополь
ПРОГРАМА ТАСІС РОЗВИТКУ ІНСТИТУЦІЙНОГО ПАРТНЕРСТВА (IBPP)
Проект "Сприяння розвитку можливостей місцевих недержавних організацій (НДО) у наданні спрямованої соціальної підтримки сім'ям з дітьми, які перебувають в кризі", м. Київ, Львів, Севастополь (завершено)Мета: зміцнення можливостей неурядових організацій, які працюють в інтересах дітей, допомагати сім'ям, які опинилися в кризі.
Період реалізації: 2004-2005 рр.
Учасники проекту:
- Ліга соціальних працівників України
- Представництво благодійної організації "Кожній дитині" в Україні (Великобританія)
Партнери по реалізації проекту:
- Британська Асоціація соціальних працівників (BASW, Великобританія)
- Державний центр соціальних служб для молоді (Україна)
Спрямованість проекту:
Проект відстоює право вразливих сімей з дітьми на доступ до високоякісних соціальних послуг. Він спрямований на запобігання передачі дітей на державне виховання та поліпшення існуючої системи надання соціальних служб для сімей.Цільова група: вразливі сім'ї з дітьми
Бенефіціари проекту: спеціалісти соціальної роботи, які працюють в Центрах соціальних служб для молоді та у Лізі соціальних працівників України.
Основна діяльність:
- Розвиток трьох обласних тренінгових центрів на базі обласних підрозділів Української Ліги Соціальних Працівників.
- Підтримка розвитку служб підтримки сім'ї в 16 районах України.
- Адаптація існуючих зарубіжного та українського досвіду соціальної роботи та публікація розробленої на цій базі методології.
Опис проекту: Проект реалізується шляхом проведення тренінгів та організацією стажування для керівників неурядових організацій, які працюють в інтересах дітей. Тренінги присвячені практиці надання підтримки сім'ям, які опинилися в кризі. Проект передбачає також проведення круглих столів для представників місцевої та обласної влади з метою налагодження співробітництва з учасниками проекту та задля зміцнення міжвідомчої кооперації.
Проект охоплює три регіони: Київ, Львів та Севастополь.
Проект підтриманий Програмою Європейського Союзу Тасіс.
Схема взаємодії учасників проекту:
Натисніть для збільшення схемиОсновні компоненти та проміжні результати реалізації проекту:
Компонент I. РОЗВИТОК МОЖЛИВОСТЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІГИ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ З МЕТОЮ НАДАННЯ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ВРАЗЛИВИМ СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ.
1. Створення трьох обласних Тренінгових центрів підтримки сім`ї.
В рамках проекту на базі відповідних обласних осередків Ліги соціальних працівників України створені Тренінгові центри підтримки сім`ї у трьох вибраних пілотних областях України, а саме:
- центр в Києві, робота якого поширюється на Київську область;
- центр у Львові, робота якого поширює на Львівську область;
- центр у Севастополі, який працює на місто Севастополь і АР Крим.
Центри проводять навчання для соціальних працівників Державного та регіональних центрів соціальних служб для молоді (ЦССМ) та НДО, а також розробляють та поширюють методичні матеріали з практики надання соціальної підтримки.
Діяльність центрів зосереджена на трьох основних клієнт-групах:
По-перше, центри проводять навчання соціальних працівникам з метою подальшого надання високопрофесійних цільових соціальних послуг вразливим сім`ям з дітьми.
По-друге, центри надають методичні послуги посадовцям соціальної сфери, які безпосередньо залучені до процесу управління соціальною роботою в регіоні.
По-третє, центри сприяють організаційному розвитку Ліги соціальних працівників України (ЛСПУ) та інших НДО.
2. Професійний розвиток тренерів та керівників НДО
З метою збільшення ролі та впливу Ліги соціальних працівників (ЛСПУ) на державну соціальну політику у сфері системи опіки та піклування необхідно підвищити управлінський потенціал керівників Ліги на різних рівнях. З цією метою проводяться тренінги з поглиблення навичок управління, а також навичок представлення та відстоювання інтересів.
"Кожній дитині" (EveryChild) і Британська асоціація соціальних працівників (BASW) володіє величезним досвідом у відстоюванні інтересів своїх клієнтів, а тому в рамках цього проекту надає тренінгову підтримку Лізі соціальних працівників України. Зокрема, обласним тренінговим центрам Ліги соціальних працівників України запропоновано модульні тренінги та методична підтримка з боку "Кожній дитині" (EveryChild) та Британської асоціації соціальних працівників (BASW).
Наочність проекту та поширення досвіду проекту:
Методичний і практичний досвід проекту фіксується, узагальнюється і поширюється на тренінгах і круглих столах, які Ліга соціальних працівників (ЛСПУ) та "Кожній Дитині" проводять у співпраці з Держаним центром соціальних служб для молоді (ДЦССМ). На кінець 2005 заплановано проведення науково-практичної конференції та видані методичні посібники за результатами реалізації проекту, які поширюватимуться серед спеціалістів соціальної роботи.
Компонент 2. СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ СІМ`Ї, ЯКА ДІЄ В ПІЛОТНИХ ОБЛАСТЯХ.
Організаційною основою для роботи з вразливими сім'ями є Служби підтримки сім'ї, які мають на меті зменшити ризик передачі дітей під державну опіку. З цією метою соціальні працівники надають дітям та їхнім сім`ям цілий ряд соціальних послуг, яких налічується більше 40 видів. Соціальні працівники можуть також надавати соціальну підтримку в процесі впровадження та розвитку сімейних форм опіки над дітьми, надавати соціальну підтримку випускникам інтернатних закладів, сприяти впровадженню процедур захисту дітей.
Цей компонент впроваджується на основі досвіду Служб підтримки сім'ї, які діяли у трьох пілотних районах Київської області за підтримки "Кожній дитині" (EveryChild) у 2000-2003 роках.
Спеціалізовані служби підтримки сім'ї (ССПС) створені та діють на базі Центрів соціальних служб для молоді (ЦССМ):
- Баришівського, Переяслав-Хмельницького, Сквирського, Таращанського, Фастівського, Білоцерківського, Києво-Святошинського, Бородянського районів та містах Ірпінь і Славутич Київської області;
- Сокальського, Яворівського районів та м. Дрогобич Львівської області;
- м.Севастополь, Бахчисарайського району та Масандрівської селищної ради АР Крим.
Соціальним працівникам надано в середньому 15 днів спеціалізованого професійного тренінгу.
З початку роботи до сьогодні під супроводом СПС перебували і перебувають 377 сімей, в яких виховуються 918 дітей.
Кількість клієнтів СПС за весь період діяльності (грудень 2003 - грудень 2004)
Дітей хлопчиків 485 дівчат 433 Батьків (або опікунів) чоловіків 130 жінок 275 Сімей 377 Завантажити лефлет (PDF, 765Kb)
Final evaluation report (PDF, 872kb)
Проект фінансується
Європейським Союзом
Проект виконується
консорціумом "Кожній дитині"