-
« Попередження розміщення дітей раннього віку в інтернатні заклади
Передача дітей до закладів інтернатного типу в нашій країні залишається тривожною практикою.
Більшість батьків, залишаючи своїх дітей не відмовляються від батьківських прав, крадькома плекають надію на те, що коли-небудь вони будуть здатними попіклуватися про них.
Статистика свідчить, що кожна п'ята дитина, яка знаходиться у закладах опіки, - «тимчасово влаштована».
ПБО «Кожній дитині» в Україні активно працює для того, щоб запобігти відмовам від немовлят на самих ранніх стадіях.Сьогодні в кожному районі Київської області існує спеціалізована служба раннього втручання, в завдання якої входить виявлення кризової ситуації та докладання зусиль для запобігання відмов від дітей.
Разом із соціальними службами та медиками ми надаємо можливість жінкам змінити своє рішення, отримати всеосяжну підтримку для цього. За два останні роки в такий спосіб було попереджено 142 відмови - це два дитячі будинки.
ПБО «Кожній дитині» в Україні:
- інтенсивно навчає та розробляє комплексні тренінгові програми і матеріали для соціальних працівників, персоналу будинків дитини та пологових будинків для того, щоб діти в інтернатних закладах отримували якісніші послуги;
- проводить оцінку потреб дітей в будинках дитини Київської області, розробляє індивідуальні плани опіки;
- переглядає та вдосконалює процедури міжвідомчої співпраці, які запобігають влаштуванню немовлят в будинки дитини;
- зміцнює ефективність системи прийняття рішень щодо дитини для попередження її влаштування в інтернатний заклад;
- проводить інформаційні кампанії для розуміння серед фахівців, громадськості та потенційних матерів, які мають намір залишити дитину, наявності спеціалізованих соціальних послуг, які є безкоштовними та доступними.
Проект "Попередження розміщення дітей раннього віку в інтернатних закладах" (2007-2011)
Мета проекту:
До 2010 року зменшити на 30% кількість дітей, які знаходяться або існує ризик їх влаштування в будинки дитини Київської області шляхом розробки відповідної моделі раннього втручання і підтримки вразливих сімей, щоб запобігти відмовам від немовлят.
Завдання проекту:
- Сформувати переконання серед фахівців соціальної сфери та громадськості щодо важливості привязаності та сімейного виховання для повноцінного розвитку дитини;
- Запровадити механізм вироблення та прийняття рішень в інтересах дітини на основі оцінки її потреб;
- Посилити потенціал управлінців та персоналу задіяних у сфері забезпечення благополуччя дітей.
- інтенсивно навчає та розробляє комплексні тренінгові програми і матеріали для соціальних працівників, персоналу будинків дитини та пологових будинків для того, щоб діти в інтернатних закладах отримували якісніші послуги;