-
« Новини
29/04/09
Від місцевого до глобального: як допомогти представникам влади покращити життя дітей та сімей ?
Протягом квітня у м. Фастів, Вишгород та Бровари згідно із договорами про співробітництво між міськими радами та Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» в Україні було проведено серію семінарів-тренінгів на тему: «Формування місцевої програми підтримки дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах на основі стратегічного планування та застосування механізму «гейткіпінгу».
Заходи відбувалися в рамках проекту «Попередження вилучення дітей із сімейного оточення шляхом впровадження механізму гейткіпінгу» і мали на меті розробити проекти місцевих програм на основі механізму «гейткіпінгу» та інтегрованого підходу до формування послуг для сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.У роботі семінарів взяли участь заступники міських голів, депутати міських рад, директори центрів соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді, начальники служби у справах дітей міськвиконкомів, начальники відділів у справах сім'ї і молоді, спеціалісти управління освіти та управління праці і соціального захисту населення міськвиконкомів, центрів зайнятості, заступники головних лікарів лікарень з дитинства та пологів, директори дитячих будинків, голови комітетів самоорганізації населення мікрорайонів міст, представники громадських організацій.
Учасники семінару ознайомились з основними засадами державної політики в сфері захисту прав дітей та підтримки сімей з дітьми, роллю, що відводиться в цьому питанні територіальній громаді, а також положеннями обласної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми, та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2008-2017 роки.
Вони обговорили міжвідомчу взаємодію у процесі підтримки сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, особливості стратегічного планування в сфері соціального захисту дітей та сімей. На заходах було визначено основні досягнення та проблеми в соціальній сфері міст. Присутні на семінарі проаналізували становище вразливих категорій дітей та сімей з дітьми, потреби у розвитку послуг для них у своїх містах. Було відпрацьовано моделі надання послуг сім'ям та дітям відповідно до потреб громади міст, визначено наявні та необхідні ресурси для впровадження програми, розроблено алгоритм дій щодо впровадження програм на місцях.
Отримана інформація має вирішальне значення для представників влади і громадськості під час економічного спаду, коли ресурси скорочуються, а державні й місцеві органи влади працюють над тим, щоб їхня політика у соціальній сфері була ефективною з економічної точки зору.